Shopping the fruits and veggies in the local grocery last evening, I noticed a little envelope labeled "Edible Flowers" for 2 bucks. Then I saw the weight: 1/4 oz. Only 8 bucks an ounce. Only one-hundred-forty-eight bucks a pound. What a deal!